Wycinamy, ale znacznie więcej sadzimy

W Polsce rocznie więcej drzew się sadzi, niż wycina; ścina się około 1 mld drzew, sadzi się około 30 mld - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.

Reklama

"W Polsce więcej drzew jest sadzonych, niż wycinanych; wycina się w Polsce około 1 mld drzew, sadzi się około 30 mld" - mówił.

Wcześniej rzecznik przekazał PAP, że rocznie w kraju sadzi się ok. 3 mld drzew. Wyjaśnił, że skorygował tę informację, po uzyskaniu aktualnych danych.

"Wycinamy, ale też sadzimy" - podkreślił Mucha na konferencji prasowej. "Tych drzew cały czas nam przyrasta. (...) To jest proces, który trwa od wielu lat, to nie jest tak, że dzisiaj zaczęliśmy sadzić te drzewa" - mówił.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • lutka77
  29.08.2017 10:37
  Pracuję w szkole podstawowej 13 lat w średniej wielkości mieście, jestem nauczycielem dyplomowanym, posiadam trzy specjalności (edukacja zintegrowana, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oligofrenopedagogika) zarabiam netto około 2400 miesięcznie. Koleżanka psycholog w mojej szkole (kontraktowy nauczyciel, 2 specjalizacje) zarabia około 1700 zł netto. O jakich krociach piszecie?
 • E.
  29.08.2017 12:02
  I znowu kolejna dyskusja, w której najpierw padają głosy typu: nauczyciele to lenie, później nauczyciele chcą się bronić, a w końcu mówi się, że to oni zaczęli. Ale to w Polsce typowe: nasz robotniczo-chłopski naród nienawidzi uczonych, artystów, nauczycieli, księży - wszystkich wykształconych...
 • Pytanie
  29.08.2017 13:01
  Kiedy ten prawicowy rząd zlikwiduje bezpodstawne przywileje nauczycielskie gwarantowane komunistycznym reliktem czyli KARTĄ NAUCZYCIELA??? Nauczyciele nie są jakąś wyjątkową grupą zawodową w stosunku do innych profesji. Najwyższy czas żeby ktoś ich do rzeczywistości wyprostował. Mam dość ich wrzasków podczas strajków. Do nich dzięki Karcie Nauczycielskiej najwyraźniej nie dochodzi jak ciężko inne grupy zawodowe w tym kraju pracują. Towarzystwo rozbestwione komuną.
 • Gość
  29.08.2017 21:09
  Ale jadu stop. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Zawiść nienawiść i po co? Mnóstwo jest bardzo dobrych fachowców. Doceniamy trud wszystkich zawodów i wysiłku.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama