Pszczoły opanowały Mediolan

Roje pszczół opanowały centrum Mediolanu, wywołując przerażenie przechodniów. Trzeci dzień z rzędu miasto boryka się z problemem tysięcy owadów, które zaatakowały już w rejonie stacji metra, a w środę zgromadziły się na dachu magistratu.

Reklama

Zjawisko budzi nie tylko panikę na ulicach, ale także ogromne zainteresowanie naukowców, którzy odnotowali inwazję pszczół na miasto po tym, gdy większość rojów we Włoszech zdziesiątkował niedawno pomór.

To, co wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie w Mediolanie, zaskoczyło tłumy ludzi zgromadzonych w porze obiadu na Piazza San Babila. Przerażeni ludzie w pośpiechu opuszczali stację metra, gdzie przy wyjściu zgromadziło się najwięcej pszczół.

Opanowały one także zaparkowane w pobliżu motocykle, przykrywając je niemal całkowicie.

W ciągu kilku minut zatłoczony plac opustoszał. Na pomoc wezwano straż pożarną i pszczelarza. Na środku placu ustawił on ul, by zgromadzić wszystkie owady.

W środę w samo południe rój pszczół powrócił do centrum, lokując się tym razem na dachu Palazzo Marino, gdzie znajduje się mediolański magistrat. Znów potrzebna była interwencja strażaków i pszczelarzy.

Podobny incydent, na mniejszą skalę wydarzył się w tych dniach w centrum Rzymu, gdzie wielki rój opanował komendę policji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, WŁOCHY

 • Stanisław Miłosz
  26.05.2010 23:17

  Pszczoła i pszczeli ul to u wolnomularzy symbole pilności i pracowitości. Czyżby ten pszczeli nalot na Rzym i Mediolan były jakimiś Znakami? Przestrogami z Nieba? Może przed Nowym Porządkiem Świata? Rzym, Watykan - kolebka cywilizacji łacińskiej, to by się zgadzało. Ale dlaczego Mediolan? Aż się boję to w słowa ująć ... A co tam, ujmę: Montini, Ambrosiano. Przecież to żart. :)

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama