Chemia wszechświata

Chemia wszechświata to temat tegorocznej letniej szkoły astrofizyki dla młodych astronomów, zorganizowanej przez Papieskie Obserwatorium Astronomiczne. Rozpoczęło się ona 30 maja i potrwa do 25 czerwca.

Reklama

Do udziału w zajęciach zostało zaproszonych 27 absolwentów tego kierunku studiów z 24 krajów. W większości są to przedstawiciele krajów rozwijających się. Nie brakuje też młodych geniuszy z USA, Niemiec czy Szwecji. Na zajęciach teoretycznych będzie mowa o procesach fizycznych w ewolucji wszechświata oraz o chemii galaktyk, gwiazdozbiorów, gwiazd, obłoków molekularnych, planet i komet. Studenci będą też sami opracowywać modele ewolucyjne chemii wszechświata.

Letnie szkoły dla młodych astronomów odbywają się co dwa lata od 1986 r. w papieskiej rezydencji w Castelgandolfo. Jak podaje komunikat prasowy obserwatorium, mają pomóc młodym astronomom na progu ich zawodowej kariery. Służą też zawieraniu profesjonalnych przyjaźni oraz wspieraniu międzynarodowej współpracy. Ponadto stanowią one wymowne świadectwo dialogu wiary z nauką – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Autopromocja

    Reklama

    Reklama

    Reklama