Lasy groźne dla ludzi

Zakaz wstępu do lasu obowiązuje od czwartku w części lasów nadleśnictwa Spychowo na Mazurach. Powodem są niebezpieczne dla ludzi wiatrołomy i połamane konary drzew. Podobne ograniczenia mogą wprowadzić inne nadleśnictwa, poszkodowane przez niedawne nawałnice.

Reklama

W czwartek w mazurskich leśnictwach Rozogi i Kokoszka w okolicach Spychowa wprowadzono zakazy wstępu do lasu. Przed kilku dniami nawałnice wywróciły i połamały na tym terenie blisko 20 tys. drzew.

"Część drzew jest niebezpiecznie pochylona, w wielu miejscach wiszą połamane gałęzie. Wystarczy lekki podmuch wiatru i może dojść do wypadku" - powiedział zastępca nadleśniczego ze Spychowa, Maciej Ligocki.

Przy drogach biegnących przez najbardziej zniszczone fragmenty lasów leśnicy stawiają tablice informujące o zagrożeniach. Zwrócą się do sołtysów i proboszczów, aby zaapelowali do mieszkańców i turystów o respektowanie zakazów.

W nadleśnictwie Wipsowo nie wprowadzono formalnego zakazu. Według nadleśniczego Stanisława Przybylskiego, grzybiarze czy zbieracze jagód i tak wejdą do lasu. W lasach między Bartołtami a Lesznem postawiono jedynie tablice ostrzegające o zagrożeniu życia z powodu wiatrołomów.

Według leśników, w tym nadleśnictwie zniszczonych zostało 500 ha lasów. Wichura przewróciła trzy pomniki przyrody, blisko 350-letni cis i dwa niewiele młodsze dęby.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie poinformowała, że do czasu usunięcia wiatrołomów zakazy wstępu mogą wprowadzić także pozostałe nadleśnictwa, poszkodowane przez nawałnice. Największe straty poniosły nadleśnictwa Wipsowo, Spychowo, Korpele, Myszyniec i Ostrołęka.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • katolik
  31.08.2011 12:01
  W Biblii każda jota jest prawdą, tylko że wiary już niema. Wiara była w średniowieczu.
 • aviator
  31.08.2011 13:46
  2Tymoteusza 3:. 16 Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, 17 aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła.
  2Piotra 1:. 20 Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. 21 Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym.
  .............w świetle powyższych słów ..których autor.. Bóg , jednoznacznie określa co i jak zostało spisane ....każdy, kto prowadzi takie dociekania jak w tym artykule chyba MU się troszeczkę naraża z poważaniem Aviator
 • CYnick
  02.09.2011 13:32
  Polecam film "Drzewo życia".
  Mamy tam przykład czytania i cytowania opisów biblijnych ze zrozumieniem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama