Region: Coraz śmielej myślimy o wakacjach i masowo rezerwujemy urlopy

Trzecia fala pandemii wygasa co przekłada się na nasze wakacyjne plany. Coraz więcej turystów ze śląska rezerwuje urlopy i wyjazdy w Polskę jak i za granicę.

Coraz śmielej myślimy o wakacjach. Wygasająca trzecia fala i poluzowanie obostrzeń pandemicznych spowodowały, że zaczynamy snuć plany urlopowe. Planujący wakacje powinni się pospieszyć z rezerwacją miejsc. Poprawiająca się sytuacja epidemiczna sprawiła , że rośnie zainteresowanie wyjazdami i korzystnych ofert jest coraz mniej. Największym wzięciem cieszą się propozycje krajowe - potwierdza Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na wypoczynek w kraju można wykorzystać bon turystyczny wysokości 500zł, przysługujący na każde dziecko objęte programem 500 plus. Wprowadzone w ubiegłym roku świadczenie wakacyjne miało poprawić sytuację rodzimej branży turystycznej. Nie jest jednak na razie wykorzystywane tak chętnie jak się spodziewano. - Mówi Marek Kamieński ekspert do spraw turystyki:

Według ekspertów zainteresowanie bonami po odblokowaniu branż turystycznej i rozrywkowej powinno się znacznie zwiększyć.  Tymczasem zwiększyło się tez nasze zainteresowanie ciepłymi krajami. Jakie zagraniczne kierunki najczęściej wybieramy? - Mówi Agata Biernat z wakacje.pl.:

Agata Biernat z wakacje.pl dodaje, że ceny zagranicznych wyjazdów obecnie kształtują się na podobnym poziomie jak przed rokiem:

Do wyboru zagranicznych kierunków przyczyniają się w dużym stopniu coraz większy odsetek zaszczepionych oraz postępujące znoszenie restrykcji pandemicznych przez poszczególne kraje.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama