Wasilków: Zobacz biblijne gady

KAI |

publikacja 14.06.2012 12:57

Gady, których opisy można znaleźć w Biblii, opatrzone cytatami z Pisma Świętego, będzie dziś można obejrzeć, a nawet dotknąć na wystawie przy kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Wasilków: Zobacz biblijne gady goingslo / CC 2.0

Odbędzie się też podsumowanie konkursów maryjnych: fotograficznego i poezji, na które prace wpływały przez cały maj.

"Ponieważ nabożeństwo czwartkowe kończy błogosławieństwo dzieci cieszące się dużą popularnością, parafia przygotowała dzieciom niespodziankę" – powiedział KAI proboszcz parafii ks. Zdzisław Karabowicz. Wystawa jest okazją do przypomnienia jak ciekawa i różnorodna jest Biblia – księga naszej wiary. Tego dnia święcimy zioła i kwiaty w formie wianków, włączając świat przyrody w kończące się obchody Bożego Ciała, to jest Chrystusa, który został z ludźmi a przez to z całym światem".

Dzieci będą mogły m.in. dotknąć węża, obejrzeć skorpiona i różne rodzaje jaszczurek. Prezentowanych będzie kilkadziesiąt gatunków różnych gadów i zwierząt egzotycznych występujących w Ziemi Świętej. O symbolice biblijnej zwierząt w Piśmie św. na rozpoczęcie wystawy opowie proboszcz. Profesjonalni hodowcy przedstawią zwyczaje i sekrety życia tych tajemniczych zwierząt. Przed każdym terrarium będzie ustawiona tabliczka z odpowiednim cytatem z Pisma św.
Pismo św. zawiera wiele odniesień do roślin i zwierząt. Można w nim znaleźć nazwy ponad 120 różnych zwierząt.

Ponadto tego dnia w kościele zostaną rozdane nagrody w konkursach na najciekawsze zdjęcie pod tytułem „Matka Boża wśród nas” oraz na wiersz o tematyce maryjnej. Wpłynęło kilkanaście prac, wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody książkowe, dzieci słodycze. Najmłodszy uczestnik konkursu to uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej, najstarszy ma 65 lat. Najciekawsze prace będzie można oglądać na wystawie w formie galerii ulicznej na kościelnym ogrodzeniu.

TAGI: