Mężczyzna zapadł się pod ziemię

PAP |

publikacja 02.03.2013 07:18

Mieszkaniec przedmieść Tampy (na Florydzie, na południu USA) zniknął w gigantycznej jamie, jaka powstała pod jego własną sypialnią - poinformowała w piątek amerykańska straż pożarna. Jak na razie służbom nie udało się skontaktować z zaginionym.

Mężczyzna zapadł się pod ziemię Scott Ehardt/PD Nic na tym świecie nie jest trwałe. Nawet skały...

Pod domem mężczyzny w nocy z czwartku na piątek powstał lej krasowy, który pochłonął go wraz z pomieszczeniem. Brat ofiary mówił telewizji CNN, że rodzina przeżyła koszmar. "Usłyszałem głośny huk, jakby w dom uderzył samochód. A później usłyszałem krzyki brata" - mówił Jeremy Bush, brat 36-letniego Jeffa.

W chwili wypadku w domu przebywało pięciu dorosłych i dwuletnie dziecko. Obecni na miejscu strażacy z pomocą kamer i urządzeń nasłuchowych próbują zlokalizować zaginionego mężczyznę. Dotychczas nie udało im się zlokalizować żadnych sygnałów. "Nic nie wskazuje, że żyje" - powiedziała rzeczniczka straży pożarnej Jessica Damico.

Dodała też, że lej krasowy, który może mieć około 30 metrów średnicy i 15 metrów głębokości i jest w stanie pochłonąć cały dom. Tymczasem na powierzchni jest całkowicie niewidoczny.

Miejscowe władze dodają, że leje krasowe nie są niczym nadzwyczajnym w okolicach Tampy. Jednak w ramach środków ostrożności ewakuowały mieszkańców z sąsiedztwa domu Jeffa Busha.