Jest w Lombardii miasteczko, które wirus omija...

baja /Sky TG24

publikacja 29.03.2020 18:11

Lombardia to region we Włoszech najdramatyczniej dotknięty atakiem koronawirusa. Jest tu jednak niewielkie miasteczko, gdzie nie ma ani jednego zakażonego.

Jest w Lombardii miasteczko, które wirus omija... Comune di Ferrera Erbognone W liczącym niewiele ponad tysiąc mieszkańców lombardyjskim miasteczku Ferrera Erbognone nie ma ani jednego zakażonego koronawirusem.

Taką wiadomość podała włoska stacja telewizyjna Sky TG24. Chodzi o miasteczko Ferrera Erbognone w prowincji Pavia, zamieszkane przez niewiele ponad tysiąc mieszkańców. Teraz to miejsce stało się przedmiotem badań Instytutu Neurologicznego Mondino w Pavii.

Stacja Sky TG24 podaje, że w Lombardii jest kilka małych miejscowości, do których koronawirus nie dotarł, ale to właśnie Ferrerę Erbognone postanowiono wybrać na obiekt szerszych badań.

Chodzi o przebadanie krwi mieszkańców, by wykryć obecność antyciał. Burmistrz Ferrery Erbognone jest lekarzem. Wydał już odezwę do mieszkańców, by rejestrowali się do 2 kwietnia na badania hematologiczne w laboratorium w Sannazzaro.

Livio Tronconi, dyrektor generalny instytutu Mondino, wytłumaczył dziennikarzom, że wybrano Ferrerę Erbognone do badań, bo do tej pory nie stwierdzono tu ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, więc badanie populacyjne może dostarczyć wyników o dużym znaczeniu. Potem ich rezultaty zostaną przekazane do wirusologów z Polikliniki św. Mateusza i komitetu naukowego regionu Lombardia.