Ogród botaniczny szykuje się do otwarcia

UMCS

publikacja 15.04.2021 09:20

Mimo jeszcze zimowej aury za oknem Ogród Botaniczny UMCS otwiera się dla miłośników przyrody. Z każdym dniem będzie coraz bardziej kolorowy i pachnący. Warto wybrać się na spacer.

Pierwsze oznaki wiosny. Marta Sapko Pierwsze oznaki wiosny.

Już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS.

Specjalnie z okazji otwarcia, przygotowano grę terenową dla całych rodzin, którą będzie można otrzymać w kasie, a która, mamy nadzieję, zachęci do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną kalendarium wydarzeń na nadchodzący sezon przybiera formę otwartą i poszczególne propozycje będą pojawiały się na bieżąco, jeżeli na ich organizację pozwolą obowiązujące obostrzenia. W okresie wakacyjnym, jak co roku, planowana jest organizacja zajęć w ramach „Letniej Akademii Młodego Przyrodnika”, czyli cyklu warsztatów przyrodniczych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. W przygotowaniu jest także specjalna oferta warsztatów dla seniorów. Rośliny stopniowo budzą się do życia, pojawia się coraz więcej przyjemnej dla oka zieleni oraz barwnych kwiatów, więc jest to idealny czas na wiosenne spacery ogrodowymi alejkami.

Ogród Botaniczny UMCS będzie czynny codziennie od 10:00, natomiast godziny zamknięcia będą zmieniały się wraz z wydłużaniem się dnia – w kwietniu zaprasza do 19:00, w maju już do 20:00.

Dworek Kościuszków i szklarnie pozostają zamknięte do odwołania.