Komentarze 1
 • gr3
  16.02.2019 23:13
  gr3
  Panie Tomku, na niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca bywa całkowicie ciemno mniej więcej połowę czasu. Na widocznej z Ziemi stronie Księżyca nigdy nie jest całkiem ciemno. Gdy nie świeci tam Słońce, wówczas świeci na jego powierzchnię odbitym słonecznym światłem Ziemia. Przypuszczam, że w środku księżycowej nocy, a wtedy Ziemia widziana z Księżyca jest w pełni, da się nawet spokojnie czytać gazetę. Z pewnością jest dużo jaśniej niż na Ziemi podczas pełni księżyca przy bezchmurnym niebie :)
  Podczas zaćmienia księżyca, o czym z pewnością Pan doskonale wie, też nie jest całkiem ciemno na widocznej stronie Księżyca. Na niebie widać z niego Ziemię z bardzo jasną czerwoną obwódką, która to oświetla jego powierzchnię. Pięknie to widać podczas zaćmienia księżyca. W razie czego, służę zdjęciami :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.