Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.
Komentarze do materiału/ów:
PAP DODANE 08.09.2013 AKTUALIZACJA 09.09.2013
więcej »
Kolejny odcinek videobloga Tomasza Rożka.
Na stronach naukowych „Gościa” pięć lat temu pisałem o komputerze kwantowym. Świat mówił o nim już wcześniej, ale wtedy nie było jeszcze działającego urządzenia, które moglibyśmy tak nazwać. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że już jest. Wybudował go Google.
Skoro mamy w sobie i na sobie więcej bakterii niż naszych własnych komórek, jak układ odpornościowy nie pogubi się kto jest "swój", a kto "wróg"?
O jerzykach, które robią karierę, inteligentnych gołębiach oraz wróblach, których jest coraz mniej, mówi Monika Klimowicz, rzeczniczka Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
"Żadnej osoby z tak długo niepracującym sercem nie udało się tam jeszcze uratować"
Coraz więcej dzieci boryka się z otyłością. W niektórych krajach cierpi na nią nawet 1/3 dzieci. O zdanie w tej sprawie pytamy lekarza z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz mieszkańców regionu.
Kosmos
U kobiet po okresie menopauzy, które często piją napoje gazowane, ryzyko złamania kości jest większe, a tempo postępowania osteoporozy jest szybsze.
Nie połowa, ale najwyżej kilkanaście procent ludności zginęło wskutek tzw dżumy Justyniana.
Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze Ziemi stale rośnie.
Plany wysłania dwóch sond poza granice Układu Słonecznego przedstawiciele Państwa Środka ogłosili w Genewie.
Puszczę Białowieską trzeba chronić - uznali naukowcy-uczestnicy konferencji "Czego możemy się nauczyć z konfliktu w Puszczy Białowieskiej".
Tego typu budowle nie były do tej pory znajdowane na wschód od linii Wisły, dlatego badacze określają znalezisko mianem sensacyjnego.
8 mln Polaków nadal pali.
Marco Polo podobno słyszał na pustyniach straszne głosy. Był rok 1295 i o mechanice materiałów sypkich nie wiedziano nic.
Według jego twórców, laser może w przyszłości zrewolucjonizować medycynę czy elektronikę.
Naukowcy opracowali materiały barierowe, które tłumią pola elektromagnetyczne.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.