Komentarze 5
 • Aga
  22.12.2017 23:52
  Prosiłabym o wyjaśnienie, dlaczego w takim razie w Polsce praktycznie nie ma norek europejskich, a głównie amerykańskie? Norka amerykańska to gatunek inwazyjny i nie powinno się prowadzić hodowli. Zwierzęta uciekają z hodowli i się rozmnażają. Populacja norek amerykańskich jest coraz większa w całej Europie, a naszych rodzimych już praktycznie nie ma, na terenie Polski ma status zanikłego gatunku. Te wymienione w artykule też są amerykańskie, ale o tym się nie pisze. Polecam lekturę dotyczącą inwazyjności norek amerykańskich.
 • Karol
  23.12.2017 08:34
  To jak tak jest, to za inwazję norki amerykańskiej odpowiadają ekolozy którzy je wypuszczają z klatek. Poza tym norka amerykańska daje lepsze futro.
 • Dorota
  05.12.2018 15:32
  wstyd żeby gość niedzielny propagował znęcanie się nad zwierzętami. ciekawe czy dziennikarz zechciał spojrzeć co się dzieje na fermie po jego oficjalnej wizycie. czy w ogóle coś poza oficjalnymi zyskami sektora to obchodzi redakcję.
  • Walter22
   09.01.2019 13:03
   Pani Doroto- po co Pani pisze że ktoś się znęca nad tymi norkami- była tam Pani??? Jak można pisać coś byle pisać. Chyba jeszcze nikt Pani sprawy w sądzie o pomówienie nie założył.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg