Komentarze 4
 • Nick
  17.07.2019 12:08
  ..mikroewolucję.
 • hiczok
  18.07.2019 11:05
  Mam wrażenie że mamy w Polsce też parę nowych gatunków. Najczęściej występuje gołąb śmietnikowo-chodnikowy, wykazuje nieznane wcześniej cechy i lawinową ekspansję. W odróżnieniu od jeszcze niedawno spotykanych gołębi, nie odczuwa w ogóle strachu przed ludźmi, a pewnie i tradycyjnymi drapieżnikami, zdecydowanie woli chodzić niż latać, zdobywanie pokarmu ogranicza do dziobania z chodnika lub śmietnika. Wykazuje też nowe inteligentne zachowania, jak masowe zbliżanie się do ludzi podchodzących do śmietnika by coś tam wrzucić, a nawet przelatywanie im tuż przed nosem by być pierwszym. Usiłuje też wchodzić do otwartych pomieszczeń, skąd wcale nie łatwo da się wypłoszyć, wykazując nawet agresję. Wyraźnie znalazł swoją "niszę" i chyba już utrwaliło mu się to w genach. Jego śladem zdają się podążać inne gatunki, jak kawki i sroki, dotąd niezwykle płochliwe i ostrożne.
 • sp
  19.07.2019 06:47
  Czy rozmnażanie pomiędzy osobnikami tej grupy a pozostałymi nie jest możliwe np. ze względów behawioralnch, a nie na poziomie komórek płciowych? Bo i rasy psów pewnie da się znaleźć tai
 • sp
  19.07.2019 06:48
  ...takie, że ich połączenie będzie co najmniej sprawiało trudności.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów:

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg