• Krzysiek
    18.08.2011 08:14
    "W ramach programu dzieci dostają bezpłatnie w szkole ..." - trzeba podkreślić w szkole państwowej. Państwo zezwala wprawdzie na szkoły prywatne, ale i tak musisz płacić na państwową aby tam dzieci miały "bezpłatnie" i na prywatną aby dziecko mogło uczyć się ze zdrowymi np. katolickimi zasadami a nie państwowymi.
  • Witek z Węgier
    21.08.2011 01:14
    Naruszona równowaga przyrody spowodowana jest niewystarczającą wiedzą człowieka, lekceważeniem praw natury, nadmierną ingerencją w środowisko. Wielką szansę dla ludzkości stwarza ekorozwój wsi, który jednak wymaga istotnych zmian społecznych.

    Niespotykane nigdzie indziej szare bydło z długimi rogami, kędzierzawe świnie mangalica hodowane przez cały rok wyłącznie na wolnym powietrzu, są elementami krajobrazu wsi węgierskiej.
    Proszę przeczytać jedne z wielu moich publikacji w polskich mediach:

    google.pl: "Nie do szabli, nie do szklanki - "

    Niedostępna w mediach poliskich informacja z Węgier:

    Trzy lata temu w miejsce automatów z napojami na Węgrzech pojawiły się mlekomaty ze świeżym i schłodzonym zimnym mlekiem z dawkowaniem do kubka, butelki lub 3-5 litrowego zbiorniczka. Właściciele tych mlekomatów "obrotowi" młodzi farmerzy-mleczarze przeważnie wygrywają przetargi na dostarczanie mleka do najbliższych placówek oświatowych i socjalnych w myśl austracko-niemieckiej zasady transport pełnego mleka i jego przetworów jest opłacalny tylko do 10 km.
    Jednocześnie weszły w życie nowe ustawy dotyczące zamówień publicznych, które w sposób istotny preferują małych i średnich producentów mleka, warzyw i owoców w celu bezpośredniego dostarczania do najbliższych placówek oświatowych swoich wyrobów w ramach unijnych akcji „Szklanka mleka i owoce w szkole.” Głównym celem jest ograniczenie transportu i setek tysięcy ton opakowań oraz zwiększenie dochodów gmin.

    Na zdjęciu węgierski minister rolnictwa Sándor Fazekas oraz gospodarz Sándor Bokodi, reprezentujący miejscowych producentów mleka, warzyw i owoców podczas uroczystości podpisania umowy ze szkolną stołówką w miasteczku Mány.
    http://www.kormanyszovivo.hu/media/retreive_file/38181?download=true&lang=hu

    Żywność ekologiczna jest kluczem do zdrowia i długowieczności człowieka. Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

    Polska wieś jest piękna i reprezentuje wartości, które w krajach Europy Zachodniej zanikły lub zostały zniszczone. Polska wieś to niespotykane bogactwo natury, cudowne krajobrazy i ciągle żywa kultura ludowa. Nie łatwo jest dziś ogłupić polskiego chłopa w mediach, właściwie to niemożliwe. Jest to “najzdrowsza” i najbardziej wartościowa część społeczenstwa polskiego pozbawiona swoich przedstawicieli w mediach polskich wspieranych przez największe koncerny spożywcze, farmaceutyczne i środków ochrony roślin.

    Celowo niedoinformowana polska wieś żyje w erze panowania wegetujących miernot miejskich, gdzie cwaniactwo, chamstwo i okradanie chłopa jest miernikiem nowoczesności.

    Popierane finansowo przez Unię Pieniężną (zwaną przez Polaków – Unia Europejska) duże obszary rolne i rolnictwo przemysłowe powoduje nieodwracalne spustoszenie przyrody i zniszczenie warstwy uprawy ziemi - leczonej chemikaliami produkowanymi przez firmy zaopatrujące apteki.

    To błędne koło naszej zagłady powinniśmy traktować jako zbrodnie przeciwko ludzkości.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg