Komentarze 2
 • Aga
  22.12.2017 23:52
  Prosiłabym o wyjaśnienie, dlaczego w takim razie w Polsce praktycznie nie ma norek europejskich, a głównie amerykańskie? Norka amerykańska to gatunek inwazyjny i nie powinno się prowadzić hodowli. Zwierzęta uciekają z hodowli i się rozmnażają. Populacja norek amerykańskich jest coraz większa w całej Europie, a naszych rodzimych już praktycznie nie ma, na terenie Polski ma status zanikłego gatunku. Te wymienione w artykule też są amerykańskie, ale o tym się nie pisze. Polecam lekturę dotyczącą inwazyjności norek amerykańskich.
 • Karol
  23.12.2017 08:34
  To jak tak jest, to za inwazję norki amerykańskiej odpowiadają ekolozy którzy je wypuszczają z klatek. Poza tym norka amerykańska daje lepsze futro.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.