Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Szukana fraza:
uporządkuj wyniki:
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
WIARA.PL DODANE 16.07.2006
więcej »
WIARA.PL DODANE 05.07.2006
WIARA.PL DODANE 25.06.2006
WIARA.PL DODANE 18.06.2006
WIARA.PL DODANE 11.06.2006
WIARA.PL DODANE 11.06.2006 AKTUALIZACJA 02.03.2016
WIARA.PL DODANE 07.05.2006
WIARA.PL DODANE 30.04.2006 AKTUALIZACJA 29.03.2010
WIARA.PL DODANE 16.04.2006
WIARA.PL DODANE 15.04.2006 AKTUALIZACJA 25.11.2021
Tomasz Rożek wyjaśnia, jak to jest z tym wpływem cukru na ludzkie zdrowie.
Są znane i stosowane od wielu lat. Pomagają przetrwać trudny czas, kojąc nerwy, wspierając odporność i poprawiając koncentrację.
Wiosną i jesienią mamy problem z kleszczami i chorobami, które mogą przenosić. Co zrobić, aby kleszcze nas omijały?
Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dzięki dwóm operacjom przeprowadzonym u ciężarnej uchodźczyni, uratowali jej bliźnięta z syndromem podkradania. Obaj chłopcy już niebawem będą mogli opuścić szpital. Opieką życzliwych ludzi została objęta także ich 26-letnia mama.
Badacze z Berkeley (USA) wytworzyli doskonały materiał do wyłapywania dwutlenku węgla oparty na niedrogim polimerze. Ich zdaniem będzie można go stosować nie tylko w przemyśle, ale i w układach wydechowych samochodów, a może nawet na budynkach i meblach.
Wbrew wcześniejszym sugestiom, młoda krew nie wydłuża życia - pokazuje badanie na myszach. Z drugiej strony stara krew przyspiesza zgon.
Odkrycie może się przyczynić do lepszego leczenia różnego typu chorób degeneracyjnych.
Zaobserwować można np zmiany w zakresie płciowego dymorfizmu.
Polscy naukowcy i eksperci we współpracy z ukraińskimi instytucjami mieli gotowy plan transportu pierwszych 8-9 żubrów z Puszczy Białowieskiej do Czarnobyla. Wszystko wstrzymała najpierw pandemia, a potem wojna w Ukrainie. Trwa wyczekiwanie na dobry moment - powiedział PAP Tomasz Pezold Kneževć - pomysłodawca projektu i ekspert Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN).
Mieszkańcy północnej części stanu Utah, na zachodzie USA, usłyszeli w sobotę potężny odgłos grzmotu przypominający ten, który wytwarza samolot przekraczający barierę dźwięku (sonic boom), ale znacznie silniejszy. Zdaniem władz był to wchodzący w atmosferę ziemską meteor.
W pobliżu miejsca lądowania sondy InSight, w warstwach sięgających na głębokość 300 metrów znajduje się niewiele wody. Brakuje nie tylko lodu, ale nawet zawierających wodę minerałów.
Wymarłe olbrzymie gady plezjozaury zamieszkiwały również słodkowodne środowisko, a nie tylko morza i oceany, jak do niedawna sądzono - piszą naukowcy z brytyjsko-marokańskiego zespołu w magazynie "Cretaceous Research".
Budowanie zasobów poznawczych, na które składają się m.in. wiedza i aktywność społeczna, zmniejsza ryzyko rozwoju demencji - czytamy w piśmie "Neurology".
Zespół z MIT opracował synapsę, opartą na transporcie protonów, która obok ogromnej prędkości zapewnia oszczędność energii. Według twórców rozwiązania może to oznaczać początek nowej ery analogowej sztucznej inteligencji - znacznie potężniejszej, niż obecnie symulowana w zwykłych komputerach.
"Wylesianie" miało miejsce już w czasach prehistorycznych. Neandertalczycy podpalali obszary leśne już 125 tys. lat temu
Dzięki światłu słonecznemu zmodyfikowane trociny mogą posłużyć do odwracalnego wychwytywania dwutlenku węgla - informuje pismo "Green Energy & Environment".
Po wyginięciu dużych roślinożerców pod koniec czwartorzędu na sawannach częściej wybuchały pożary - informują naukowcy na łamach tygodnika "Science".
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.