W jądrach niektórych małych planet i dużych księżyców może padać żelazny śnieg, wytwarzają pola magnetyczne. Tak może dziać się na przykład na Merkurym i Ganimedesie.
Czy jesteśmy na to gotowi? - zastanawia się autor badań opublikowanych na łamach "Asian Journal of Law and Economics".
Japońsko-amerykański teleskop XRISM przesłał pierwsze zdjęcia, na których widać eksplozję supernowej i daleką gromadę galaktyk. Działający w zakresie promieni rentgenowskich satelita będzie badał najgorętsze obszary wszechświata.
W nocy z wtorku na środę 16 i 17 stycznia naszą planetę minie planetoida (asteroida) o średnicy mniej więcej 100 lub 200 metrów. Odległość do obiektu może wynieść tyle, ile dzieli nas do Księżyca - wskazują dane CNEOS.
Każdą płeć bawi co innego. Mężczyzn - bardziej rubaszny humor wizualny, a kobiety - żarty dotyczące polityki i bliskich relacji. Jest to wynik analizy komiksów wydrukowanych w ciągu 80 lat.
Archeolodzy z Peru i Japonii odkryli w południowej części Peru ponad 30 geoglifów kultury Nazca - przedstawiają one głównie ludzi oraz zwierzęta. Badacze szacują, że zostały wykonane pomiędzy 300 r. p.n.e. a 100 r.
Do archeologicznego odkrycia doszło w Bacoli, u wybrzeży portu antycznego Misenum. Naukowcy podejrzewają, że willa mogła należeć do Pliniusza Starszego.
W czwartek wieczorem można będzie na niebie podziwiać ładny układ Księżyca i największej planety Układu Słonecznego - Jowisza. Te dwa ciała niebieskie zbliżą się do siebie.
Dzięki połączeniu obserwacji Kosmicznym Teleskopu Hubble'a i modelowania komputerowego astronomowie uzyskali dowody na występowanie cyklonów i innych zjawisk pogodowych na gorącej planecie pozasłonecznej WASP-121 b - poinformowała NASA.
Szkolny projekt przeprowadzony przez ośmiolatkę z Australii stał się wiralowym badaniem o wielkim zasięgu i ujawnił zachowanie srok nieprzyjazne osobom z mniejszą ilością włosów na głowie - poinformowała Australian Broadcasting Corporation.