Znaleźli najstarszą perłę

Francuscy naukowcy odkryli na neolitycznym stanowisku na Półwyspie Arabskim najstarszą na świecie naturalna perłę - informuje serwis internetowy Discovery News.

Odkrycia dokonał zespół naukowców z misji archeologicznej MSZ Francji, prowadzący badania na cmentarzysku z okresu neolitu położonym na terenie emiratu Umm al-Kajwajn nad Zatoką Perską, wchodzącego w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jak wykazały badania, perła wydobyta z neolitycznego grobu znajdującego się na stanowisku pochodzi z okresu 5547-5235 r. p.n.e. i jest najstarszą naturalną perłą odnalezioną na świecie.

Dotychczas najstarszą znaną perłą była tzw. perła Jomon sprzed około 5500 lat, odkryta w Japonii, której nazwa pochodzi od neolitycznej kultury w historii Japonii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.