"Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje"

W Krakowie trwa wakacyjna akcja społeczna "Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje". Jej organizatorzy chcą uwrażliwić społeczeństwo na problem porzucanych w wakacje zwierząt, szczególnie kotów i psów. Wkrótce akcja ruszy w innych miastach Polski.

Jak poinformowali podczas środowego briefingu organizatorzy, akcję zapoczątkowało kilka dni temu przyklejenie kilkuset pluszowych kotów do krakowskich słupów.

W najbliższą sobotę co najmniej dziesięcioro wolontariuszy przywiąże się do latarń przy ulicy Floriańskiej. Będą w ten sposób chcieli zwrócić uwagę przechodniów na problem zwierząt, których właściciele pozbywają się często, przywiązując je m.in. do słupów i drzew.

Wkrótce w internecie oraz środkach komunikacji miejskiej w Krakowie pojawi się krótki film poświęcony okrutnemu traktowaniu czworonogów.

Według wiceprezes Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Moniki Krzyżanowskiej zwierzęta przez niektórych ludzi są traktowane jak śmieci; drastycznie wyrzucane na śmietniki, przywiązywane do drzew. W wakacje i przed wakacjami taki sposób traktowania nasila się.

Krzyżanowska zachęcała do szukania niechcianym zwierzętom innego domu. "Jeśli nie uda się go znaleźć, to nie wyrzucajmy tych zwierząt. Zawsze można je oddać do schroniska, +okna życia+ przy ul. Floriańskiej, gdzie będziemy je leczyć, karmić i szukać im domu" - powiedziała Krzyżanowska.

Współorganizatorka akcji Anna Józefowicz z firmy produkującej żwirek dla zwierząt powiedziała PAP, że zapoczątkowane w Krakowie przedsięwzięcie będzie kontynuowane w innych miastach Polski, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach. "Takie akcje powodują, że w ludziach budzi się człowieczeństwo. Jeśli będą powtarzane, silne, drastyczne w przekazie, to przyniosą efekty i porzucanych zwierząt będzie mniej" - wyjaśniła.

Akcję organizuje producent żwirku Bazyl oraz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Agatha
    14.07.2012 10:01
    "...Cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci najmniejszych, mieście uczynili..."-to tyle w tym temacie.Kocham zwierzątka i nigdy nie pogodzę się ze złym ich traktowaniem.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.