Lądownik Schiaparelli osiadł na powierzchni Marsa

Lądownik Schiaparelli, wysłany na Marsa w ramach misji ExoMars, osiadł w środę na powierzchni tej planety. Jednym z celów misji jest poszukiwanie biologicznych śladów życia na Marsie.

O odebraniu przez stację naziemną w Indiach słabego sygnału potwierdzającego lądowanie poinformował dziennikarzy przedstawiciel rosyjskiego Instytutu Badań Kosmicznych Władimir Nazarow. Przyznał, że nie wiadomo na razie, w jakim stanie jest lądownik.

W budowę narzędzi badawczych wykorzystanych w misji ExoMars zaangażowani byli również polscy naukowcy i polskie firmy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOSMOS, NAUKA, PAP, ROSJA

  • Marcin
    19.10.2016 21:05
    Nie wiadomo czy lądownik wylądował bo to dopiero potwierdzi sie w ciągu najbliższych godzin a na razie wiadomo tylko tyle ze wszedł zgodnie z planem w atmosferę Marsa. Odebrano natomiast z sukcesem sygnał z satelity TGO która to wystrzeliła lądownik a potem udało jej się wejść na orbitę planety i dać znać ze żyje! Teraz satelita usiłuje zebrać info od lądownika i je przesłać do nas. To czy wszystko sie udało i lądowanie zakończyło sie sukcesem to sie dopiero okaże :)
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.