Wysadzili w powietrze wieloryba

Przedstawiciele ministerstwa ochrony środowiska jednego ze stanów Australii zdecydowali się skrócić cierpienia śmiertelnie chorego wieloryba, wyrzuconego dwa tygodnie temu na plażę w zachodniej części kraju. Musieli do tego użyć materiałów wybuchowych.

Wieloryba znaleziono na plaży w Albany, mieście położonym około 390 km na południowy zachód od stolicy stanu Australia Zachodnia, Perth.

Początkowo, kiedy nie powiodły się próby zepchnięcia młodego, mierzącego 9,5 metra humbaka do morza, przedstawiciele stanowego ministerstwa zamierzali pozwolić zwierzęciu umrzeć w sposób naturalny.

Jednak kiedy wieloryb przesunął się tak, że mógł zostać unieruchomiony, szef ministerstwa Mike Shepherd zdecydował, że bardziej humanitarnie będzie skrócić jego cierpienia.

Ponieważ wieloryb był zbyt duży, by go zastrzelić, użyto materiałów wybuchowych.

Międzynarodowa Komisja Wielorybnictwa (IWC) zaleca ich użycie przy konieczności zabicia znajdujących się na plaży wielorybów o długości ponad ośmiu metrów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.