Hiszpania: Drastyczny wzrost zgonów i zachorowań

Pomiędzy piątkowym a sobotnim popołudniem w Hiszpanii nastąpił drastyczny wzrost zgonów i zachorowań na Covid-19. W ciągu niespełna doby zanotowano 65 nowych ofiar śmiertelnych i ponad 1,8 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii, do sobotniego popołudnia z powodu koronawirusa zmarło w tym kraju 185 osób, a blisko 5,9 tys. zostało nim zakażonych.

Służby sanitarne podkreśliły, że to największa dynamika zgonów oraz zachorowań na Covid-19 od zanotowania pierwszych przypadków infekcji na przełomie stycznia i lutego.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w regionie Madrytu, gdzie łącznie zanotowano już 133 zgony, a w ciągu niecałej doby przybyło tam 70 ofiar śmiertelnych.

Na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu szybko przybywa też liczba osób zainfekowanych. Od piątkowego popołudnia liczba ta zwiększyła się o 1 tys. do poziomu 3 tys. osób zakażonych.

Drugą wspólnotą autonomiczną Hiszpanii pod względem zgonów i infekcji jest Kraj Basków na północy państwa. Łącznie w regionie tym zanotowano już 19 zgonów oraz 522 przypadki zachorowań.

W piątek premier Hiszpanii Pedro Sanchez stwierdził, że istnieje przypuszczenie, że w najbliższym tygodniu liczba zainfekowanych koronawirusem w tym kraju wzrośnie do 10 tys. osób.

Marcin Zatyka

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.