53 029 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu doby w USA

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 53 029 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 1110 kolejnych zgonów - wynika najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Oznacza to, że od wybuchu pandemii zdiagnozowano w Stanach Zjednoczonych ponad 5 138 850 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Zmarło w sumie 164 480 osób.

Tymczasem prezydent Donald Trump ogłosił we wtorek, że rząd USA kupi 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki Moderna na koronawirusa. Testy przeprowadzane na ludziach znajdują się obecnie na końcowym etapie.

"Inwestujemy w rozwój i produkcję sześciu najlepszych szczepionek, aby zapewnić ich szybką dostawę. Wojsko jest gotowe do działania, jest gotowe dostarczyć szczepionkę Amerykanom, gdy tylko zostanie ona w pełni zatwierdzona przez FDA (Agencję ds. Leków i Żywności), a jesteśmy bardzo blisko tego zatwierdzenia" - mówił Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna poinformowała w osobnym oświadczeniu, że umowa na jej szczepionkę o wartości 1,53 mld USD umożliwi władzom federalnym opcję zakupu do 400 milionów dodatkowych dawek.

Stany Zjednoczone zainwestowały już 955 milionów dolarów w rozwój szczepionek Moderna. Łączna kwota inwestycji sięga 2,48 mld dolarów - podała firma we wtorek w komunikacie prasowym.

Umowa Waszyngtonu z Moderną przychodzi w ślad za podobnymi porozumieniami zawartymi z gigantami farmaceutycznymi Pfizer, Johnson i Johnson oraz innymi producentami leków w sprawie potencjalnych szczepionek na Covid-19.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama