1700 ton śmieci na ulicach Neapolu

W nocy z soboty na niedzielę strażacy gasili w Neapolu 25 pożarów gór odpadków, podpalanych przez zirytowanych kryzysem śmieciowym mieszkańców. Na ulicach Neapolu, przede wszystkim w centrum, leży 1700 ton śmieci.

Niemal pewne jest już, że niespełniona pozostanie obietnica premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który w czwartek zapowiadał, że w ciągu trzech dni z ulic stolicy Kampanii uprzątnięte zostaną wszystkie śmieci i zniknie odór, unoszący się nad miastem.

Kolejne trudności ze sprzątaniem Neapolu to rezultat zanotowanych w ostatnich godzinach trudności z rozładunkiem wypełnionych po brzegi śmieciarek. Niektóre z nich były tak przeciążone, że nie mogły pokonać trasy dojazdowej do wysypiska w miejscowości Chiaiano. Rozładunek na innym składowisku, w Taverna del Re, utrudniły pikiety miejscowej ludności, która blokuje przejazd pojazdów. Mieszkańcy protestują przeciwko planom lokalnych władz, by wyrzucić tam jeszcze następnych 10 tysięcy ton odpadków.

Śmieci nie są wywożone z centrum Neapolu, mimo że od ponad tygodnia trwa nadzwyczajna akcja jego sprzątania, a pracownicy zakładu oczyszczania miasta pracują po godzinach. (PAP)

sw/ az/ ls/

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja