6500 ton śmieci na ulicach

6500 ton śmieci leży na ulicach Neapolu i okolicznych miasteczek w całej prowincji - poinformowano we wtorek. Sytuacja w głównym mieście Kampanii pogarsza się z dnia na dzień; leży tam prawie 3 tysiące ton niewywiezionych odpadków.

Góry śmieci znajdują się zarówno w centrum Neapolu, jak i na peryferiach, także przed szpitalami i szkołami.

Sytuacja w mieście, pogrążonym od września w kryzysie śmieciowym, stała się krytyczna w tych dniach, gdy zabrakło miejsca na niemal wszystkich okolicznych wysypiskach. Jedyne, które działa, to składowisko w Chiaiano, na przedmieściach Neapolu. Tymczasem, jak obliczyły władze sanitarne, co godzinę przybywa na ulicach 50 ton śmieci.

Obecnej sytuacji na południu Włoch nie komentuje rząd Silvio Berlusconiego, który wcześniej obiecywał, że w ciągu 10 dni, do początku listopada, sytuacja powróci do normy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.