Kolejny rekord liczby nowych zakażeń w Indiach

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto rekordową liczbę ponad 386 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz stwierdzono 3498 zgonów. To najwyższe obecnie liczby na świecie, choć według ekspertów wciąż mocno zaniżone.

Statystyki zakażeń w Indiach rosną niemal codziennie od początku kwietnia; tylko w ciągu ostatnich pięciu dni dzienny rekord liczby nowych przypadków Covid-19 był przekraczany cztery razy.

Od początku pandemii w kraju odnotowano ponad 18,76 mln zakażeń oraz 208 330 zgonów. Więcej przypadków wykryto jedynie w USA, zaś ofiar pandemii - w USA i Brazylii.

Sytuacja w indyjskich szpitalach nadal jest dramatyczna, a w prowizorycznych krematoriach na otwartym powietrzu w wielu miastach palenie ciał zmarłych trwa bez przerwy. W wielu szpitalach nadal brakuje tlenu, zaś władze poszczególnych stanów spierają się w sądzie z rządem centralnym o alokację dostaw tego gazu. Jak podaje portal Indian Express, władze Delhi skarżą się, że rząd przeznaczył dla miasta jedynie 480 ton tlenu, podczas gdy zapotrzebowanie po dodaniu w szpitalach nowych łóżek wynosi ponad 1000 ton.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama