Czy ozdrowieńcy również nie będą wliczani do limitów?

Tylko osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, czy wyłączenie będzie dotyczyło także ozdrowieńców.

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia został poproszony o doprecyzowanie, czy do limitów związanych z sytuacją epidemiczną nie będą wliczane tylko osoby zaszczepione, czy także ozdrowieńcy do pół roku po przechorowaniu Covid-19.

"Na tę chwilę tylko osoby zaszczepione, taka będzie regulacja w rozporządzeniu" - odpowiedział Niedzielski.

Na konferencji padło też pytanie, czy poza możliwością uniknięcia kwarantanny i niewliczaniem do limitu osób, rząd zastanawia się nad zwiększeniem przywilejów dla osób zaszczepionych.

"Jeśli chodzi o kwestię benefitów, czy ułatwień związanych z wykonaniem szczepienia, to my prowadzimy politykę neutralną - uwzględniamy przede wszystkim informacje, że osoba zaszczepiona jest bezpieczna dla otoczenia i w związku z tym nie naraża osób, z którymi przebywa, na zakażenie, przynajmniej w tym dużym stopniu, bo zawsze jakieś minimalne ryzyko istnieje" - powiedział Niedzielski.

Dlatego - wskazał - benefity wiążące się z zaszczepieniem się dotyczą przede wszystkim sfer, gdzie jest ryzyko bezpieczeństwa epidemicznego. "Czyli właśnie limity, czyli właśnie niepopadanie w kwarantannę" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, RZĄD

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg