Plażowi poszukiwacze skarbów

Coraz częściej na plażach we Włoszech można spotkać poszukiwaczy skarbów, czyli zgubionych monet i biżuterii. Wyposażeni w wykrywacze metalu przeczesują tereny oblegane przez plażowiczów.

Urządzenie do wykrywania metalu kosztuje od 200 do 1500 euro, ale niektórzy mają nawet nowinki techniczne w postaci sandałów ze specjalnymi czujnikami i bateriami, wykrywające metalowe przedmioty nawet na głębokości 60 centymetrów.

Najwięksi szczęściarze znajdują dziennie monety wartości 50-60 euro a także pierścionki, naszyjniki, bransoletki, a nawet aparaty fotograficzne i portfele.

Włoskie media odnotowują, że jednym z kurortów, gdzie często można o świcie lub o zmierzchu spotkać poszukiwaczy, jest elegancki, zawsze pełen turystów, kurort Fregene niedaleko Rzymu.

We Włoszech, zauważa agencja ADNkronos, w sprzedaży jest około 50 modeli wykrywaczy metali, niektóre przeznaczone specjalnie do poszukiwań w morzu i na plaży. Można je również wypożyczyć.

Zgodnie z przepisami włoskiego kodeksu cywilnego, znalazca przedmiotu na plaży powinien go zgłosić na policji lub w specjalnym punkcie rzeczy znalezionych. Jeśli w ciągu roku nie zgłosi się jego właściciel, przechodzi on na własność znalazcy. Przepisy te pozostają jednak na papierze.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.