O 368, z 1441 do 1809, wzrosła w ciągu doby we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w niedzielę na konferencji prasowej w Rzymie. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 20 tys. osób. Od soboty liczba ta wzrosła o 2853.
Liczba wyleczonych od początku kryzysu wynosi 2335, to wzrost o 369 w ciągu jednego dnia - poinformował szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz Angelo Borrelli na codziennej konferencji prasowej.
Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa we Włoszech przekroczyła 27 tysięcy.
Pierwsze przypadki zgonów zanotowano na Sardynii w Kalabrii.
W ciągu doby w całym kraju zmarło 368 zakażonych osób.
W Lombardii, gdzie kryzys jest najpoważniejszy, zmarły od soboty 252 osoby. Zanotowano w tym regionie łącznie 1218 zgonów.
Dotychczas przeprowadzono 124 tys. testów na obecność koronawirusa, z czego 85 tys. w regionach najbardziej dotkniętych szerzeniem się wirusa, czyli w Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii.
Jedynym sposobem zatrzymania ekspansji wirusa jest skrupulatne i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń władz - podkreślił szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro.
Bakteria powodująca wrzody żołądka wytwarza białko zapobiegające powstawaniu amyloidu.
Zmieniającym skład rodzimej flory, a bywają też niebezpieczne dla zdrowia.
Żywice kopalne w różnym wieku są rozprzestrzenione na całym świecie.
Resort rolnictwa popiera inicjatywę opracowania europejskiego planu zarządzania populacją kormorana.
Naukowcy chcą jeszcze wzmocnić tę terapię, łącząc ją z innym immunologicznym podejściem.
W stworzeniu sondy wzięli udział eksperci z Centrum Badań Kosmicznych PAN.