Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
- Mózg to nasze centrum dowodzenia. Niestety, przypominamy sobie o nim zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zaczyna szwankować - powiedziała PAP dr n. med. Katarzyna Śmiłowska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu. Dodała, że trzeba dbać o jego higienę.
Zwłaszcza na Mazurach, Mazowszu i w Wielkopolsce.
Złoto, diament marmaroski, szafir, legendarny haczetyn, promieniotwórczy autunit czy toksyczny arsenopiryt - to tylko niektóre z osobliwych minerałów, jakie można znaleźć w Polsce. O tym, gdzie ich szukać i jak się zachować po odnalezieniu nietypowych okazów powiedział PAP dr Bartłomiej Kajdas.
Badanie przeprowadzone na University of British Columbia pokazało, że już pięciodniowe dziecko potrafi rozróżnić zachowania prospołeczne i antyspołeczne, przy czym preferuje te pierwsze. Zdolność ta może więc być genetycznie wpisana do ludzkiego mózgu.
Anomalie pogodowe stają się normą. Tym bardziej potrzebne są precyzyjne prognozy pogody.
Niestabilność polityczna, niekorzystne warunki środowiskowe i nierówności społeczne przyspieszają starzenie się - informuje "Nature Medicine".
Badaczki z UŚ opracowały biologiczny preparat do oczyszczania ścieków z leków i fenoli.
Według najnowszego badania dopamina działa precyzyjnie - w wybranych miejscach, a nie jak wcześniej uważano - tylko globalnie, na cały mózg. Odkrycie może zmienić podejście do terapii licznych chorób.
W wyniku kolizji powstała jeszcze masywniejsza czarna dziura, oddalona od Ziemi o ok. 10 mld lat świetlnych.
W poniedziałek ruszą w stronę Ziemi.