Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wrażliwe na pole magnetyczne bakterie jako nośniki leku w chemioterapii, trafiające bezpośrednio do komórek rakowych - prace nad taką metodą chemioterapii prowadzą kanadyjscy uczeni z Montrealu.
Na objawy menopauzy Polki stosują najczęściej suplementy diety - wynika z badania Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia. Tymczasem eksperci przypominają, że brakuje dowodów na ich skuteczność, a niewykluczone, że mogą wręcz szkodzić.
10 mln ludzi rocznie, czyli jedna osoba na trzy sekundy, może umrzeć do 2050 r. z powodu odporności na antybiotyki - wynika z ogłoszonego w czwartek raportu brytyjskiego ekonomisty Jima O'Neilla, który apeluje o zmianę podejścia do antybiotykoterapii.
Do światowej i polskiej kardiologii wkraczają stosowane w udrażnianiu naczyń stenty nowej generacji, które po kilkunastu miesiącach rozpuszczają się w nich jak tabletki w żołądku - powiedzieli we wtorek eksperci podczas śniadania prasowego w Warszawie.
Co czwarty dorosły mieszkaniec Unii Europejskiej, czyli 80 mln Europejczyków, co najmniej raz sięgało po narkotyki - wykazał najnowszy raport Międzynarodowej Rady Kontroli Narkotyków (INCB).
Współczesna medycyny przestaje polegać wyłącznie na leczeniu chorych metodą "prób i błędów", a coraz częściej wykorzystuje terapie "skrojone na miarę" - powiedzieli w środę eksperci podczas I Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej w Warszawie.
Bakterie oporne na antybiotyki stały się jednym z większych zagrożeń dla zdrowia, zatem kanadyjscy badacze wracają do indiańskich specyfików. Właśnie testowana jest glinka, której od wieków używają Indianie z Kolumbii Brytyjskiej.
W Unii Europejskiej będzie większa jawność w badaniach klinicznych leków. Od 2016 r. te z nich, które będą prowadzone w UE, muszą być rejestrowane i trzeba będzie ujawniać uzyskane wyniki najpóźniej ciągu roku od ich zakończenia - informuje "New Scientist".
Marzenia o eliksirze młodości może się wreszcie spełnić. W 2016 r. rozpoczną się pierwsze badania kliniczne, które mają wykazać czy lek na cukrzycę o nazwie metformina może przedłużyć życie ludzie, jak się od dawna podejrzewa - informuje "New Scientist".
Bardzo rzadko zdarzają się poważne niepożądane odczyny poszczepienne - zapewnia w rozmowie z PAP prof. Piotr Albrecht z Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 11 grudnia to Ogólnopolski Dzień Szczepień.