Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dogs4Wildlife, organizacja z siedzibą w Carmarthenshire w Walii, szkoli psy, które trafiają do afrykańskich rezerwatów przyrody, gdzie pomagają w walce z kłusownikami polującymi na nosorożce i słonie.
Badania potwierdzają tę smutną prawidłowość.
W skali roku do rzek na całym świecie trafia aż 8,5 tys. ton antybiotyków przyjmowanych przez ludzi. Chociaż stężenie tych substancji jest nieduże, to w długiej perspektywie zanieczyszczenie może przyczyniać się do powstania antybiotykoopornych bakterii.
W ciągu ostatnich 20 lat stężenie rtęci w atmosferze spadło aż o 70 proc. - odkryli naukowcy. Jako główną przyczynę tej poprawy wskazują zmniejszenie emisji przemysłowych.
Zdaniem eksperta musimy przestać je osuszać.
Setki gatunków płazów znajdą się poza tolerowanym przez nie zakresem temperatur
Pod koniec kwietnia i na początku maja w lasach Podkarpacia, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, częściej niż zazwyczaj można spotkać żmije, które w tym czasie mają okres godowy - przypominają leśnicy.
Zakłóca ich wzrost, kwitnienie i odporność, co odbija się na ekosystemach, plonach i produkcji żywności.
W Tatrach robi się coraz cieplej i dynamicznie ubywa śniegu. Swoją aktywność rozpoczynają świstaki, które ponad pół roku spędziły hibernując w swoich norach na wysokości ok. 1800 m n.p.m. Przyrodnicy z TPN zauważyli już pierwsze osobniki wychodzące z zimowych kryjówek.
Pełny wymiar związanych z nim zagrożeń dopiero zaczynamy poznawać