Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Za to żyjemy otoczeni wytworami swoich rąk.
Obok robotyzacji na rynku pojawia się trend odwrotny: ludzie przejmują niektóre zadania robotów. Naukowcy sprawdzili, dlaczego tak się dzieje. Jednym z powodów okazał się zbyt duży entuzjazm menadżerów wprowadzających roboty i ich brak zrozumienia dla specyfiki tego rozwiązania - informują.
Hormony męskie i żeńskie różnicują przebieg covidu. Mężczyźni są bardziej podatni i narażeni na śmiertelność z powodu ostrej infekcji, a u kobiet częściej występują długoterminowe objawy - zaznaczyła w rozmowie z PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
Pandemia sprawiła, że trajektoria rozwoju osobowości zwłaszcza u młodych osób uległa zmianie - informują naukowcy z Florida State University College of Medicine (USA).
Dzieci, które jedzą w domu pełnowartościowe śniadania są w mniejszym stopniu narażone na problemy zdrowia psychospołecznego, takie jak zaburzenia lękowe czy częste wahania nastroju - informuje pismo "Frontiers of Nutrition".
Budowanie zasobów poznawczych, na które składają się m.in. wiedza i aktywność społeczna, zmniejsza ryzyko rozwoju demencji - czytamy w piśmie "Neurology".
Długie życie po zaniku zdolności do reprodukcji to wśród zwierząt bardziej wyjątek niż reguła. Okazuje się jednak, że u ludzi długa starość wiąże się z korzyściami ewolucyjnymi - opisują naukowcy w periodyku "PNAS".
Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA mają nadzieję na rozwiązanie zagadek marsjańskiej atmosfery i proszą o pomoc w tym zadaniu. Każdy chętny może włączyć się w projekt o nazwie "Cloudspotting on Mars", w ramach którego identyfikowane są chmury na Czerwonej Planecie.
Włoskie badanie potwierdza, że z czasem ludziom coraz trudniej jest przestrzegać epidemicznych obostrzeń i zaczynają z nich rezygnować. Utrzymanie ograniczeń jest tym trudniejsze, im bardziej restrykcyjne są obostrzenia.
Osoby, którym nie udało się stosunkowo szybko spłacić kredytu studenckiego i wniosły go do wieku średniego, mają większe ryzyko chorób układu krążenia. Dług niweluje jednocześnie korzyści zdrowotne płynące z lepszego wykształcenia - informują badacze.