Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dwie strony pierwszego, odręcznego wydania "Boskiej komedii" Dantego z XIV wieku znaleziono podczas przenosin dokumentów w państwowym archiwum w mieście La Spezia we włoskiej Ligurii - poinformował burmistrz Pierluigi Peracchini. "To jedyny taki skarb na świecie o bezcennej wartości" - podkreślił.
Popyt powodował podaż: produkcję i odpowiednią dystrybucję.
Do tej pory uczeni uważali, że alfabet został wynaleziony w Egipcie.
Około pół tysiąca lat temu na szczytach gór lub wulkanów Inkowie składali w ofierze dzieci w ramach tzw. rytuału capacocha.
Naukowcy wydobyli DNA ze szczątków zabitych przez wulkan mieszkańców Pompejów. Analiza dostarczyła zaskakujących informacji, np. o tym, że pompejańczycy w dużej mierze pochodzili od imigrantów ze wschodniego regionu Morza Śródziemnego.
Skłonność u ludzi do węglowodanów jest dużo starsza niż rolnictwo. Z badań genetycznych wynika, że pojawiła się prawdopodobnie, zanim jeszcze nasi przodkowie rozdzielili się ewolucyjnie z neandertalczykami - piszą naukowcy na łamach tygodnika "Science".
Żywiły się oczywiście także zwierzętami.
Domy tego typu były znane dotąd z Kujaw, Podkarpacia i Małopolski.
Dla przypomnienia młodszym: był to programu o nauce, który w PRL był oknem na świat.
Powodzie to najczęściej występująca katastrofa naturalna w Polsce. W przeszłości często wspominano o nich w źródłach pisanych. Obecnie dotykają Śląska i Opolszczyzny, ale np. w średniowieczu najczęściej zalewane były również Wybrzeże Bałtyku i Pomorze.