Ks. dr hab. Stanisław Dziekoński rektorem UKSW

Ks. dr hab. Stanisław Dziekoński został wybrany na stanowisko rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) na kadencję 2012 - 2016 - poinformował w czwartek rzecznik uczelni Marcin Kozłowski.

"O stanowisko rektora UKSW, oprócz ks. Dziekońskiego ubiegali się również, ks. prof. Henryk Skorowski, który objął funkcję rektora UKSW w 2010 r., po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej ks. prof. Ryszardzie Rumianku oraz dotychczasowa prorektor do spraw kształcenia dr hab. Dorota Kielak" - poinformował Marcin Kozłowski.

Ks. Stanisław Dziekoński jest doktorem habilitowanym teologii w zakresie katechetyki i profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tej pory pełnił funkcję dziekana Wydziału Teologicznego tej uczelni oraz kierownika Katedry Psychologicznych i Pedagogicznych Podstaw Katechetyki.

Jest konsultorem przy Komisji Wychowania Katolickiego i Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski, zastępcą przewodniczącego Polskiej Akademii Nauk Komitetu Nauk Teologicznych i członkiem rad naukowych czasopism o tematyce teologicznej i pedagogicznej. Jest również autorem książek i artykułów przeważnie o tematyce katechetycznej i pedagogicznej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama