Samochód bez kierowcy?

Japońska firma motoryzacyjna Nissan Motor Co Ltd zapowiada, że w 2020 roku wprowadzi na rynek swój pierwszy autonomiczny samochód, czyli taki, który prowadzi się sam, bez udziału kierowcy.

Hybrydowy Lexus RX 450h jako autonomiczny samochód Google Car   Steve Jurvetson / CC 2.0 Hybrydowy Lexus RX 450h jako autonomiczny samochód Google Car Autonomiczne samochody Nissana będą sprzedawane po "realistycznych cenach" - zapowiedział niedawno producent w kalifornijskim Irvine. A już w ciągu 10-12 lat po premierze autonomicznego samochodu Nissan chce go mieć w ofercie jako wersję całej palety swoich modeli.

Nissan podkreśla, że autonomicznym pojazdem zajmuje się "od lat", współpracując z takimi renomowanymi uczelniami jak Massachusetts Institute of Technology, Stanford, Oxford, Carnegie Mellon i Uniwersytet Tokijski. Wiosną przyszłego roku ma być gotowy specjalny tor, na którym japoński producent zamierza testować swe samochody bez kierowców.

W 2010 roku do prac nad autonomicznymi samochodami przystąpił internetowy gigant Google. Są już testowane eksperymentalne pojazdy w kilku wersjach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.