Nie ma kontaktu z polskim satelitą

Nie udało się ponownie połączyć z polskim satelitą Lem, który został wystrzelony w kosmos dzisiaj rano. Pierwszy raz kontakt udało się nawiązać ok. godziny 9.50 naszego czasu, jednak podczas drugiego przelotu satelita milczał.

Jak jednak tłumaczył szef projektu Tomasz Zawistowski, taka sytuacja nie jest niczym zaskakującym.

"To rutynowa sytuacja. Normalne jest, że na początku funkcjonowania satelity są problemy z łącznością. Opieramy się bowiem na przewidywaniach, a nie na realnych danych, bo te uzyskamy dopiero za kilkanaście godzin. Pierwszy kontakt z >>Lemem<< był pomyślny i jestem przekonany, że już wkrótce uda nam się ponownie z nim połączyć" - uspokajał Tomasz Zawistowski.

Lem jest pierwszym satelitą o charakterze naukowym wysłanym przez polskich naukowców - do tej pory wszystkie obiekty umieszczone przez nich w kosmosie były wykorzystywane w celach edukacyjnych. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SATELITA LEM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja