Alzheimer nie niszczy pamięci

Badacze z Japonii i USA udowodnili, że wspomnienia zabrane przez chorobę Alzheimera nie są bezpowrotnie tracone, ale magazynowane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Naukowcy zastosowali technikę optogenetyki, dzięki której za pomocą światła kontroluje się aktywność poszczególnych grup neuronów.

Na razie udało się przywrócić wspomnienia jedynie u myszy, ale technika ta może pomóc w opracowaniu metody odwracającej amnezję także u ludzi - wynika z badań opublikowanych w prestiżowym czasopiśmie "Nature".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  23.03.2016 09:19
  Nie wytrzymam, GN powołuje się na Gazetę Wybiórczą (czyt.Wyborczą) jako wiarygodne źródło informacji. Wstyd i żenada!
 • oknasip
  23.03.2016 10:35
  Od jakiegoś czasu nie kupuję GN bo przemyca artykuły lub autorów, którzy nic wspólnego z nauką kościoła nie mają. Jest mi ogromnie przykro, że w to wpisał się administrator strony księży pallotynów. Drodzy kapłani proszę o więcej rozwagi. Kłamstwa z GW w sprawie kościoła są ewidentne. Kto zatem może ufać temu co napisano o chorobie Altzheimera ? Sprawdzono pamięć myszy ? Jak !? Powiedziały im o tym !? Raczej wrócił im instynkt a nie pamięć. Tak czy inaczej proszę wziąć mój skromny głos pod uwagę i nie powielać słów Gazety Wybiórczej. Życzę wielu błogosławieństw Chrystusa Zmartwychwstałego.
 • mruczek
  23.03.2016 10:38
  to były ostatnie wspomnienia myszy kiedy zjadając Gazetę Wyborczą została skonsumowana przez kota
 • mk
  24.03.2016 14:34
  A może by tak referencja to wspomnianego artykułu w "Nature"? Można powiedzieć, że GW też o tym pisze, ale najważniejsze to podanie źródła informacji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.