Czarnobyl - prawda i fałsz w serialu HBO

Serial Czarnobyl bije rekordy popularności. Czy wszystko co w nim pokazano jest prawdą? Gdzie scenarzyści przesadzili, a co odwzorowali jak w filmie dokumentalnym?

Nauka. To Lubię Serial Czarnobyl - co się nie zgadza?
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Łodzianka
  09.07.2019 09:42
  Przecież to jest serial fabularny, a nie dokument historyczny. To oczywiste, że się część informacji nie będzie zgadzać, bo to licentia poetica scenarzystów.

  Ten sam problem jest z dziełami Henryka Sienkiewicza czy filmem "Gladiator". Już nie mówiąc o dziełach Aleksandra Dumasa.

  Największym problemem wielu odbiorców jest to, że kompletnie nie umie odróżnić filmu dokumentalnego od fabularnego. I zamiast dać się ponieść fikcyjnej fabule osadzonej w realiach historycznych siedzi z notesem na kanapie i wypisuje co się zgadza, a co się nie zgadza.

  Oczywiście sama dzięki "Koronie Królów" poznaję lepiej historię Ojczyzny, bo po każdym odcinku czytam o nowych historycznych bohaterach i wydarzeniach, ale nie traktuję tego, co widzę na ekranie jako jedynej i słusznej prawdy historycznej tylko jako motywację dla mnie do odkrycia prawdziwej historii tamtych czasów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.