Podczas wykopalisk prowadzonych na stanowisku w Bułgarii archeolodzy odkryli 4 groby z późnego okresu epoki brązu, z około 1300 r. p.n.e. - informuje serwis internetowy Balkan Travellers.
Odkrycia dokonano na stanowisku Baalar Kajrjak w pobliżu wioski Bojanowo, koło miasta Jamboł w południowo-wschodniej części Bułgarii.
Naukowcy badający trzy kopce znajdujące się na stanowisku odkryli w jednym z nich 4 groby pochodzące z około 1300 r. p.n.e., prawdopodobnie z czasów wojny trojańskiej, a oprócz ludzkich szczątków odnaleźli w nich liczne naczynia i wyroby ceramiczne.
Trzy ziemne kopce położone w odległości od 150 do 300 metrów od siebie tworzą wspólnie obszar starożytnego cmentarzyska.
Wcześniej odkryto tu pozostałości 8 jeszcze starszych pochówków, pochodzących sprzed około 4500 lat. Zdaniem naukowców, drugi z kopców zawiera pochówki pochodzące z okresu rzymskiego.
Według ekspertów, ułożenie ciał w grobach w pozycji embrionalnej - w jakiej człowiek przychodzi na świat - świadczy o tym, że w epoce brązu ludzie wierzyli w odrodzenie zmarłych.
Najbardziej mieszkańców Starego Kontynentu martwi sytuacja gospodarcza, międzynarodowa i migracja.
Badaczki ustaliły, że larwy drewnojada skuteczniej trawią plastik niż larwy mącznika.
Ekspert o Starship: loty, podczas których nie wszystko się udaje, są często cenniejsze niż sukcesy
Uszkodzenia genetyczne spowodowane używaniem konopi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten widok zapiera dech w piersiach, choć jestem przecież przyzwyczajony do oglądania takich rzeczy.
Meteoryty zazwyczaj znajdowane są na pustyniach albo terenach polarnych.