Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce, m.in. w Szczecinie i Wrocławiu - poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Łącznie wirusa potwierdzono dotychczas u pięciu osób.

Szef MZ podał, że jedna osoba podróżowała autobusem razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Dwie osoby wróciły z Włoch, są w Szczecinie. Czwarty przypadek odnotowano u osoby z Wrocławia. "Wszyscy pacjenci są objęci opieką medyczną" - podał.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • dirk
    06.03.2020 19:11
    Jakoś mapa zakażeń zaczyna się pokrywać z granicą politycznego i kulturowego podziału Polski. Tym razem Polska Be górą, może ją nawet wirus ominie, zważywszy jak głęboka dzieli ją przepaść od tej drugiej. Nie ma może tego złego, co by czasem na dobre nie wyszło... Nie chcę się tu silić na złośliwości, ale taki przebieg pochodu wirusa moa swoje wytłumaczalne powody. I będzie miał jakieś zauważalne konsekwencje również..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .