"Wdrożyliśmy wszelkie procedury w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa"

Wdrożyliśmy wszelkie procedury w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u pacjenta z Wrocławia; są namierzone osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną i które potencjalnie mogły go mieć - poinformował w sobotę wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

"Wczoraj był pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem. Wdrożyliśmy wszelkie procedury. Są namierzone osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną i osoby, które potencjalnie mogły być" - powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu wojewoda dolnośląski.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w piątek, że potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dwóch pacjentów leczy się w Szczecinie. Jeden pacjent z pozytywnym wynikiem jest we Wrocławiu oraz jeden w Ostródzie.

"Mamy świadomość tego, że patrząc na sytuację w innych krajach - na zachód i na południe od nas - czytając te dane statystyczne, możemy się spodziewać następnych przypadków i próbujemy się do tego maksymalnie dobrze przygotować. Już w tej chwili próbujemy zwiększyć liczbę miejsce wolnych na oddziałach zakaźnych. Rozszerzamy oddziały zakaźne" - przekazał Obremski.

Jak dodał, będzie się to wiązać z koniecznością - w niektórych przypadkach - dyslokacji osób chorych.

"Dokładamy wszelkiej staranności, żeby to było zoptymalizowane zarówno pod tym względem, że jakoś usług medycznych dla tych ludzi, którzy zmieniają szpital będzie taka sama, czy lepsza. Ale jednocześnie, żeby kwestia transportu była jak najmniej uciążliwa" - tłumaczył wojewoda.

Zapewnił jednocześnie, że są gotowe miejsca do kwarantanny. "W niektórych przypadkach zastosowano kwarantannę domową" - powiedział. Dodał, że na razie nie ma sygnałów od osób namierzonych, aby miały objawy koronawirusa. "Te osoby wiedzą, w jaki sposób muszą postępować" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama