Watykan zaostrza prewencję w ramach walki z koronawirusem

Watykan zaostrzył kroki prewencyjne w ramach walki z szerzeniem się koronawirusa. We wtorek zapowiedziano, że w czasie środowej audiencji generalnej papieża Franciszka, która odbędzie się bez udziału wiernych, usunięte zostaną krzesła z placu Świętego Piotra.

Podobnie jak modlitwa Anioł Pański w niedzielę, także audiencja w środę będzie transmitowana z biblioteki Pałacu Apostolskiego. Tam Franciszek wygłosi rozważania i pozdrowi wiernych.

Będzie to pierwsza w historii audiencja generalna papieża bez udziału wiernych. Krzeseł nie będzie po to, by nie dopuścić do gromadzenia się ludzi na placu w większych grupach.

Kiedy w niedzielę papież w nowej formule wypracowanej na czas kryzysu epidemiologicznego odmawiał południową modlitwę, nie z okna, a z biblioteki, wierni mimo to zgromadzili się na placu przed bazyliką watykańską. Było ich znacznie mniej niż normalnie, ale nie udało się uniknąć skupisk.

Watykan dostosował się do decyzji władz Włoch, które w poniedziałek wprowadziły zakaz zgromadzeń i masowych imprez na całym terytorium kraju. We Włoszech odnotowano dotąd 463 osoby i ponad 9,1 tys. zakażeń.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Piotrr
    10.03.2020 13:31
    Ciekawe jak z meczetami? Ktoś tam mieszka i wie jak jest na prawdę?
  • teofanes
    10.03.2020 14:16
    No i pozamiatane. Biskup Rzymu i inni biskupi we Włoszech mają wreszcie spokój, nie muszą się zajmować wiernymi. Koronawirus wygonił duchownych z kościołów znacznie sprawniej i szybciej niż cala armia liberalnych i ateistycznych publicystów, działających na tej niwie od dziesiątków lat. Kościół włoski na własne życzenie rezygnuje z działalności publicznej, właśnie wtedy, gdy jest ona najbardziej ludziom potrzebna.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .