Burmistrz Szczyrku: Zmarła osoba zakażona koronawirusem

Zmarła osoba ze Szczyrku, która była zakażona koronawirusem. Poinformował o tym w poniedziałek w południe burmistrz tej miejscowości Antoni Byrdy. Według Ministerstwa Zdrowia, mamy 684 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce; 36 nowych.

Na podstawie oficjalnej informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość - mamy pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa w Szczyrku. Zostały wszczęte procedury obowiązujące w takim przypadku" - głosi komunikat burmistrza opublikowany na stronie urzędu miejskiego.

Burmistrz poprosił "w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju". "Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszelkich zasad. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu" - zaapelował.

Jak ustaliła PAP, 83-latek zmarł w szpitalu w Tychach. Miał choroby współistniejące. Hospitalizowani są też jego bliscy.

„Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł” – dodała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama