Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek

Na początek napój pojawi się w 2 tys. takich opakowań na Węgrzech - poinformował serwis BBC News.

Koncern Coca-Cola, która twierdzi, że dąży do całkowitego wyeliminowania plastiku ze swoich opakowań, ma rozpocząć testy papierowych butelek. Na początek napój pojawi się w 2 tys. takich opakowań na Węgrzech - poinformował w piątek serwis BBC News.

Prototyp butelki został stworzony przez duńską firmę Paboco z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku. Po ponad siedmiu latach pracy laboratoryjnej Coca-Cola poinformowała, że jest gotowa do przeprowadzenia tego lata na Węgrzech testu - na rynek trafi 2 tys. takich butelek z napojem owocowym Adez.

Celem firmy jest stworzenie i wykorzystywanie w przyszłości butelek w 100 proc. nadających się do recyklingu i pozbawionych plastiku, które będą w stanie utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak.

Jak podaje BBC News, podobne działania przeprowadzają także inni. Absolut, producent wódki, ma w Wielkiej Brytanii i Szwecji przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Nad prototypem nowego opakowania piwa pracuje także Carlsberg.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama