Dworczyk mówi, kiedy zaszczepieni będą wszyscy chętni

Wierzę, że z każdym miesiącem będzie coraz lepsza sytuacja epidemiczna i wierzę, że w trzecim kwartale wszyscy Polacy, którzy będą chcieli przyjąć szczepionkę, będą już zaszczepieni - powiedział w poniedziałek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Pytany w części internetowej rozmowy w Radiu RMF FM, czy sytuacja epidemiczna w Polsce od maja będzie lepsza, minister Dworczyk wyraził przekonanie, że "z każdym miesiącem będzie lepiej".

"Nakładają się na to dwie kwestie. Pierwsza kwestia jest trochę naturalna, na którą mamy mniejszy wpływ, czyli etap epidemii, w związku z tym ta trzecia fala będzie za jakiś czas się kończyła. Ale to, co jest szalenie istotne, i co na pewno będzie miało duży wpływ na sytuację epidemiczną, to jest rozwijający się program szczepień" - podkreślił.

Według niego, "widać po tych grupach, które zostały już zaszczepione, tak jak przedstawiciele zawodów medycznych czy nawet część seniorów powyżej 70. roku życia, że dzisiaj te osoby trafiają rzadziej do szpitala".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama