Krokodyl z telefonem w brzuchu

Krokodyl Giena z oceanarium w Dniepropietrowsku na wschodniej Ukrainie, z brzucha którego dochodziły dźwięki telefonu komórkowego, zostanie zoperowany - postanowili miejscowi weterynarze.

Telefon trafił do paszczy krokodyla miesiąc temu. Upuściła go zwiedzająca oceanarium kobieta.

Przez jakiś czas z brzucha Gieny dochodziły dzwonki telefoniczne, a wibracje urządzenia sprawiły, że krokodyl stracił apetyt - donosi w sobotę agencja informacyjna UNIAN.

Opiekunowie mieli nadzieję, że z czasem zwierzę samo wydali telefon, tak się jednak nie stało, postanowili więc rozwiązać problem podstępem.

Krokodylowi podano nafaszerowane środkami przeczyszczającymi przepiórki, ale Giena nie chciał ich jeść.

Teraz weterynarze chcą prześwietlić krokodyla, by zlokalizować połknięty przez niego telefon, następnie zaś czeka go operacja.

Giena to kolejny ukraiński krokodyl, który uzyskał sławę medialną. W 2007 r. prasa z uwagą śledziła los Godzika, krokodyla, który latem uciekł z cyrku objazdowego w Mariupolu nad Morzem Azowskim.

Mieszkańcy miasta widzieli następnie, jak gad pływał w morzu, a Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ostrzegało plażowiczów, by kąpiąc się zachowywali szczególną ostrożność.

Godzik odnalazł się dopiero po pół roku, gdy z powodu niskiej temperatury zapadł w śpiączkę w zbiorniku wodnym na terytorium stacji ciepłowniczej kombinatu metalurgicznego Azowstal. Zauważył go tam jeden z pracujących w kombinacie robotników. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.