Wielki Mur coraz dłuższy?

Chińscy archeolodzy poinformowali o odkryciu kolejnych fragmentów Wielkiego Muru na terenie prowincji Qinghai w środkowo-zachodnich Chinach - donosi serwis internetowy China.org.

Naukowcy z Instytutu Archeologicznego Qinghai w Xining odkryli w trakcie trwających dwa lata badań terenowych pozostałości odcinka Wielkiego Muru Chińskiego o długości 480 metrów, a także ruiny 51 ogniowych wież sygnałowych oraz 158 baszt z bramami przejazdowymi.

Jak poinformowała Ren Xiaoyan, archeolog z Instytutu Qinghai, budowę niektórych odkrytych fragmentów muru rozpoczęto już w czasach Dynastii Qin (221-206 r. p.n.e.) oraz Dynastii Han (206 r. p.n.e. - 220 r. n.e.), pozostałe są młodsze i prace przy nich trwały do czasów mandżurskiej Dynastii Qing (1644-1911 r.).

Część odnalezionych pozostałości była trudna do zidentyfikowania ze względu na zaawansowaną erozję i zwietrzenie ziemnych umocnień.

Na terenie prowincji Qinghai wcześniej odkryto odcinki Wielkiego Muru zbudowane w okresie panowania Dynastii Ming (1368-1644 r.) o łącznej długości 360 kilometrów.

Poprzednie znaleziska spowodowały podjęcie decyzji o poszukiwaniach kolejnych fragmentów muru, które rozpoczęły się w 2009 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja