Chińscy archeolodzy poinformowali o odkryciu kolejnych fragmentów Wielkiego Muru na terenie prowincji Qinghai w środkowo-zachodnich Chinach - donosi serwis internetowy China.org.
Naukowcy z Instytutu Archeologicznego Qinghai w Xining odkryli w trakcie trwających dwa lata badań terenowych pozostałości odcinka Wielkiego Muru Chińskiego o długości 480 metrów, a także ruiny 51 ogniowych wież sygnałowych oraz 158 baszt z bramami przejazdowymi.
Jak poinformowała Ren Xiaoyan, archeolog z Instytutu Qinghai, budowę niektórych odkrytych fragmentów muru rozpoczęto już w czasach Dynastii Qin (221-206 r. p.n.e.) oraz Dynastii Han (206 r. p.n.e. - 220 r. n.e.), pozostałe są młodsze i prace przy nich trwały do czasów mandżurskiej Dynastii Qing (1644-1911 r.).
Część odnalezionych pozostałości była trudna do zidentyfikowania ze względu na zaawansowaną erozję i zwietrzenie ziemnych umocnień.
Na terenie prowincji Qinghai wcześniej odkryto odcinki Wielkiego Muru zbudowane w okresie panowania Dynastii Ming (1368-1644 r.) o łącznej długości 360 kilometrów.
Poprzednie znaleziska spowodowały podjęcie decyzji o poszukiwaniach kolejnych fragmentów muru, które rozpoczęły się w 2009 r.
Uszkodzenia genetyczne spowodowane używaniem konopi mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ten widok zapiera dech w piersiach, choć jestem przecież przyzwyczajony do oglądania takich rzeczy.
Meteoryty zazwyczaj znajdowane są na pustyniach albo terenach polarnych.