Nad Włochy nadeszła wyjątkowo długa fala afrykańskich upałów, które potrwają przez cały lipiec - informują meteorolodzy. Na Sycylii i Sardynii będzie już w tych dniach ponad 42 stopnie. W środę temperatura w Rzymie sięga 38 stopni, a upał rozszerzył się na cały kraj.
W 13 włoskich miastach obowiązuje drugi w trzystopniowej skali stopień alertu. Ministerstwo zdrowia wprowadziło go między innymi także w Bolonii, Bolzano, Brescii, Florencji, Perugii i w Trieście.
Na czwartek zapowiedziano czerwony, najwyższy stopień alarmu z powodu gorąca w Wiecznym Mieście, Campobasso, Frosinone, Latinie, Perugii, Rieti i Trieście.
Na piątek prognozowane są gwałtowne burze na północy.
Od soboty tzw. antycyklon afrykański ma się nasilić, co odczuwalne będzie także w nocy, gdy temperatury w centrum i na południu przekroczą 25 stopni.
Ekstremalne upały mają utrzymać się do końca lipca.
\
Zero, to tylko punkt, od którego mierzy się poziom wody w rzece.
Planetoida Apohpis przeleci obok Ziemi 13 kwietnia 2029 roku.
W Gruzji archeolodzy odnaleźli szczątki jednego z wczesnych gatunków.
W niesprzyjających warunkach środowiskowych może nosić w macicy uśpiony, nie zagnieżdżony zarodek.
Jesień to czas, gdy obserwujemy skupiska biedronki azjatyckiej, szukającej miejsca do przezimowania.