Czy mózg może się dogadać z komputerem?
…a w zasadzie chaos w głowie. Z biochemicznego punktu widzenia za stan zakochania odpowiedzialne są przynajmniej trzy neurotransmitery: dopamina, serotonina i oksytocyna. Co takiego dzieje się w naszym mózgu, że kochamy na zabój?
„Mam dobrą pamięć, ale krótką” – mówimy coraz częściej w drugiej połowie życia. Dzisiaj maleńka muszka pozwala odkryć, dlaczego tak jest. Co ułatwia, a co utrudnia zapisywanie wspomnień?
Przywódcy kościelni we wschodniej Afryce wzywają do podjęcia pilnych działań w związku z niszczycielską inwazją szarańczy. Owady te od grudnia pustoszą siedem krajów tego regionu. Skala zjawiska jest ogromna. „Takiej plagi nie było od 70 lat. Rozgrywają się sceny jak te z Księgi Wyjścia” – czytamy w lokalnej prasie.
Płetwale błękitne to największe zwierzęta, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.
Naukowcom z Weizmann Institute of Science z Izraela udało się zmutować bakterie tak, że te zaczęły się żywić dwutlenkiem węgla.
Czaszka potężnego zwierzęcia, znaleziona w ziemi podczas prac na stacji C21 "Bródno", z bardzo dużym prawdopodobieństwem należała do prażubra - informuje prof. Rafał Kowalczyk z IBS PAN po oględzinach zdjęć okazu.
W niesprzyjających warunkach środowiskowych może nosić w macicy uśpiony, nie zagnieżdżony zarodek.
Niesamowity organizm zaprezentowano w paryskim ogrodzie zoologicznym.
Gdy w połowie września świat obiegła wiadomość, że w laboratorium w Kolcowie pod Nowosybirskiem, przechowującym wirusy ospy i eboli, nastąpił wybuch gazu, wybuchła również internetowa panika. Nic dziwnego, Rosjanie nie mają tradycji w mówieniu prawdy o wypadkach na swoim terytorium. Czy jest się czego bać?